Kancelaria Upadłość Konsumencka
Kancelaria Upadłość Konsumencka
https://telegra.ph/Kancelaria-Upadłość-Konsumencka-12-23-22
http://brightbright80.xtgem.com/__xt_blog/__xtblog_entry/__xtblog_entry/24620461-kancelaria-upad-o-konsumencka?__xtblog_block_id=1#xt_blog
https://squareblogs.net/rzeszow-adwokat464/kancelaria-upadlosc-konsumencka-0c3l

Kancelaria Upadłość Konsumencka Upadłość konsumencka, jako sprawne oddłużanieAnalizując fora o problematyce finansowej i kredytowej coraz częściej możemy się natknąć na pytanie, co to jest upadłość konsumencka. W tym krótkim paragrafie postaramy się rzucić odrobinę światła na przedmiotowe zagadnienie. W nieskomplikowanych słowach możemy, bowiem mówić o przeprowadzeniu bankructwa. Instytucja ta była znana już wcześniej w polskim systemie prawnym, jednak do tej chwili mogły z niej korzystać jedynie podmioty prowadzące działalność gospodarczą (np. spółki partnerskie). Aktualnie (a dokładniej od końca grudnia 2009 roku) o ogłoszenie upadłości mogą się starać także osoby prywatne - konsumenci.

Jednak, aby upadłość konsumencka stała się faktem każda osoba, która się o nią stara musi spełnić wiele przesłanek. Po pierwsze pozostaje uwidocznić, iż jesteśmy niewypłacalni (znaczy to, iż ze swoich przychodów nie jesteśmy w stanie spłacać naszych comiesięcznych zobowiązań - klasyczny przykład jednostek, które zaciągnęły dużo zobowiązań i sumy rat przewyższają uzyskiwane dochody). W dalszej kolejności w treści uzasadniania wnioski, jaki będziemy składać w sądzie trzeba wskazać, że zadłużenie powstało w sposób przez nas niezawiniony, np. padliśmy ofiarą przestępstwa finansowego albo pożyczek o lichwiarskim charakterze.

Upadłość konsumencka to zagadnienie rzeka i przy składaniu adekwatnego wniosku jest konieczna fachowa wiedza. Wobec tego słusznym wyjściem jest korzystanie z pomocy profesjonalnego pełnomocnika w osobie mecenasa lub radcy prawnego.